(ENGELS GESPROKEN) Een hot new bombshell heeft de Amsterdam Masseria betreden, en haar naam is niemand minder dan de legende, het icoon: Amy Spalding. De People's Princess uit I Kissed A Girl komt naar Amsterdam voor WorldPride voor een exclusieve one night only-avond, geschreven en gehost door Annefleur Schipper en Vera Siemons van de bekroonde podcast Lesbische Liga.
Tijdens dit exclusieve WLWorldPride-event duiken we in de lesbische renaissance van de afgelopen jaren en praten we over alles rondom queer representatie. Van Rosalía's huidige status als onze bisexual lord and saviour, tot de chokehold die Reneé Rapp op ons allemaal heeft, de eeuwige teasing van een Killing Eve-comeback, de collectieve queer panic veroorzaakt door de WNBA-speelsters, de fantastische sapphic on-screen moments die Hacks ons blijft geven, en natuurlijk het allerlaatste (boe!) seizoen van I Kissed A Girl — mét first-hand reviews, inside tea en ongefilterde meningen van Amy Spalding zelf. Dichter bij een reünie dan dit gaan we niet komen, girls.
Maar dat is nog niet alles. Amy bracht onlangs haar gloednieuwe boek The Dykonic Handbook uit: een vrolijke, compromisloos queer gids over sapphisch leven, liefde en cultuur. We praten met haar over het schrijfproces, de verhalen achter het boek en hoe je je inner dykonic self omarmt. Dus neem je favoriete ex mee, je brandende vragen en je meest unhinged energie, en dan zien we je daar!
Starring
.jpeg)
Amy Spalding
Amy Spalding brak door als dé publieksfavoriet van de baanbrekende queer realityserie I Kissed A Girl van de BBC, die in mei 2024 in première ging en inmiddels ook door Hulu is opgepikt voor de Amerikaanse markt. Sindsdien heeft ze een bijna cultachtige fanbase opgebouwd en wordt ze door onder meer Dazed gezien als een van de boegbeelden van de Lesbian Renaissance.
Amy werkte samen met merken als Dazed Beauty, Jean Paul Gaultier, Vinted, NYX en Sephora en is oprichter van SLT Studios, een sieradenmerk dat vooral bekendstaat om de iconische Dyke Rings. Ook dat merk heeft inmiddels een ware cultstatus bereikt en is gespot bij onder anderen Cara Delevingne, Reneé Rapp en girl in red.
Alsof dat nog niet genoeg is, is Amy binnenkort ook te zien in Notice Me, een korte film geproduceerd door Lena Dunham.

Annefleur Schipper & Vera Siemons
Annefleur en Vera zijn bekend van de podcast De Lesbische Liga, waarin ze je gidsen langs het beste dat lesbische en queer media te bieden hebben. Photo: Linde Dorenbos Annefleur Schipper is journalist, columnist, tv- en podcastmaker met een expertise in het raakvlak van (pop)cultuur, film, muziek en maatschappij. Ze maakt de prijswinnende podcast De Lesbische Liga (NTR/3FM) en NOOD (Corti), verschillende online interviewreeksen zoals De Reünie en Queer Film Confessions, presenteerde de dagelijkse talkshow Op De Matrix (BNNVARA) en Starwash (NTR) rondom 3FM Serious Request en schuift regelmatig aan bij diverse talkshows en televisieprogramma’s als cultuur- en filmjournalist. Vera Siemons is dj op de radio en de dansvloer. Zaterdag- en zondagavond is ze met ‘Vera On Track’ op NPO 3FM te horen met de beste nieuwe releases, livemuziek en festivalcultuur. Hiervoor interviewde ze al artiesten als Billie Eilish, Charli xcx, PinkPantheress, Djo en Arctic Monkeys. Voor NTR presenteert ze de tv-uitzendingen van Pinkpop en ESNS en maakt ze samen met Annefleur Schipper de podcast ‘Lesbische Liga’. Als dj draait ze op festivals als Lowlands en Best Kept Secret en alternatieve clubnachten zoals Diep In De Groef in EKKO. Met haar queer pop party ICONIC is ze door de poppodia en pride festivals van heel Nederland te vinden.

.jpg)


